Vyhlásenie Slovenskej republiky rád

Zo stránky Wikizdroje
Prejsť na navigáciu Prejsť na vyhľadávanie
Údaje o texte
Titulok Vyhlásenie Slovenskej republiky rád
Licencia PD old 70

Ku proletarom caleho šveta![upraviť]

Viťazna švetova revolucia, ktoru ňemože prekažic v napredovani s novimi veľkimi višledkami bohaciala svojich zdarí. Na slovenskej žemi, ktora už ošlebodzena je od jarma imperialistov:

neška se otvori

samostatna Slovenska Radova Republika.


Perši skutok bul od jarma českich imperialistov višlebodzeneho proletariata, že od imperialistov vikričeniale v skutočnosci zohavenvo samourčujuce pravo sebe zhotoval.

S tim pohnucim slovenske robotnici, vojaci a sedľaci daľej budovali totu revolučnu frontu, ktorej cestu ruska a uhorska Radová Republika rovnili, a plaču, vihrali pre veľku ideu švetovej Radovej Republiki.

Slovenska Radova Republika, ktora še teraz narodzila, jak prirodzenich spojení patril viťaznich prjaceli, rusku a uhorsku Radovú Republiku a medzinárodného proletariata.

Slovenska Radová Republika stava še pod ochranu vše lepše a lepše vistaveneho jednotneho a solidarneho robotnickeho internationala. Perši pozdrav slovenskej Radovej Republiki ešči českim utlačenim proletarom patri. Slovenska Radová Republika stoji tješ na fundamentu najobširnejšej proletárskej demokracii, ale doraz ustavi zbroj diktaturi, ktorá ňe šanuje totich, ktoré proci totej čistej, verejnej a ňefalošnej demokracii daco plano robia, ktore samourčujuce pravo ohrožuju. Z teho ciľu rozburi každu našilnosc kapitalistov a imperialistov, vipustoši každú možnost vikoriscovaňa a chista mocnu švetovu revoluciu mocneho pracujúceho ľudu.

Mocno a bez pojednaňa pracuje slovenski proletariat svoju historicku povolanu abi verne prenasledoval roboce prechod, že bi svojim prikladom povzbudzoval našledujuci, že bi na proletarske meno hodne buli.

Nech žije švetova revolucia!

Nech žije komunisticki internacionál!

Citované podľa[upraviť]

Iné projekty[upraviť]