Diskusia s užívateľom:Lišiak

Zo stránky Wikizdroje
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Translating the interface in your language, we need your help[upraviť]

Hello Lišiak, thanks for working on this wiki in your language. We updated the list of priority translations and I write you to let you know. The language used by this wiki (or by you in your preferences) needs about 100 translations or less in the priority list. You're almost done!
Na pridanie a zmeny prekladov pre všetky wiki použite translatewiki.net, projekt na lokalizáciu MediaWiki.

Please register on translatewiki.net if you didn't yet and then help complete priority translations (make sure to select your language in the language selector). With a couple hours' work or less, you can make sure that nearly all visitors see the wiki interface fully translated. Nemo 14:06, 26. apríl 2015 (UTC)

Prezidentské projevy[upraviť]

Dobrý den,

na základě čeho chcete, prosím, smazat prezidentské projevy? U vás se nepovažují projevy ve výkonu funkce za úřední dílo, tudíž public domain?

Díky.

Danny B. 15:50, 28. máj 2015 (UTC)

Dobrý deň, výnimka spod ochrany podľa Autorského zákona podľa § 3 zákona sa vzťahuje (o. i.) len na prejavy (kohokoľvek, nielen štátnych činiteľov) počas prerokúvania vecí verejných, teda napr. počas zasadnutia Národnej rady SR, jej výborov, zastupiteľstva obce alebo vyššieho územného celku. Preto napr. Vystúpenie prezidenta v NR SR je vyňaté spod ochrany podľa Autorského zákona, ale novoročný prejav alebo iné prejavy počas ktorých nedochádza k rokovaniu o veciach verejných do toho nespadajú.--Lišiak (diskusia) 16:03, 28. máj 2015 (UTC)

OK, takže všechny označené mám tedy smazat?
Danny B. 16:57, 28. máj 2015 (UTC)

Áno, vďaka. Bude to treba urobiť, lebo v tom zmysle sa vyjadrilo aj Ministerstvo kultúry SR, u ktorého som dal správnosť tohto výkladu Autorského zákona pre istotu potvrdiť. Je to samozrejme škoda, ale aspoň že sú tie materiály dostupné na webe úradu prezidenta.--Lišiak (diskusia) 17:58, 28. máj 2015 (UTC)

Tak smazáno.
Danny B. 18:16, 28. máj 2015 (UTC)

Díla v cizích jazycích[upraviť]

Zdravím,

díla v cizích jazycích patří do příslušných jazykových mutací Wikizdrojů (eventuálně do multijazyčných, neexistuje-li příslušná samostatná mutace), nikoliv sem, a to ani když jde o překlady.

Výjimkou jsou sborníky nebo díla, kde byl originál uveden zároveň s překladem.

Maďarské Wikizdroje jistě ocení, když je originály Aranyho básní rozšíříte, tady byly odstraněny.

Díky.

Danny B. 11:44, 26. august 2017 (UTC)